fbpx

Facebook’tan Influencer Programı: Creator Marketing Accelerator

Facebook’tan Influencer Programı: Creator Marketing Accelerator

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ve Instagram CEO’su Adam Mosseri yaptıkları açıklamalarda platforma, içerik üreticilerine destek olacak özelliklerin geleceğini daha önce söylemişlerdi.

Bu hafta tanıtılarak yayına alınan Facebook Creator Marketing Accelerator; Instagram’daki yaratıcı yönü güçlü içerik üreticileri için geliştirildi.  Z kuşağının hayata bakışının ve değerlerinin önceki jenerasyonlardan çok daha farklı olduğunu belirten Facebook, bu yeni programla Z kuşağını hedef alıyor. Geleceğin iş kollarının oluşturulmasına da destek olması hedeflenen programın yaygınlaştırılması için eğitimler düzenlenecek. Ayrıca program içinde influencerlar ve işbirliği yapmak isteyen markalar kolay şekilde bir araya gelebilecek.

Program içinde içerik üretici mağazaları ve yeni Markalı İçerik promosyon anlaşma sistemleri bulunuyor.  Ayrıca markaları, hedef kitlelerine uygun içerik üreticileriyle eşleştirmeye yardımcı olacak bir pazaryeri de mevcut. Markaların içerik üreticilere daha kolay ulaşması için araçlar geliştirmeye devam eden Facebook, bu yeni pazaryeri ile kullanıcı hedef kitlesini de genişletiyor.